Zapraszamy na warsztaty dla rodziców.

KIEDY: poniedziałek 20.05.2019, godzina 17.30
CZAS TRWANIA: 3 godz.
GDZIE: Sensoria, ul. Rymanowska 24, Warszawa
CENA: 100 zł
ILOŚĆ MIEJSC: 15*

Mail: sensoria.waw@gmail.com

Emocje i relacje – jak przebiega rozwój społeczno-emocjonalny dziecka.

Zapraszam na warsztat rodziców szukających odpowiedzi na pytania dotyczące zachowania dziecka. Podczas spotkania pooglądamy z bliska radość i złość, smutek i strach a nawet wściekłość – porozmawiamy o przebiegu i roli emocji jaką odgrywają w dążeniu do rozwoju i zdrowia. Dokonamy porównania SAMOkontroli z SAMOregulacją – będzie o procesie radzenia sobie zwłaszcza z tymi niechcianymi emocjami u małego dziecka. Podyskutujemy o sposobach wspierania rozwoju empatii i inteligencji emocjonalnej dziecka. Poświęcimy chwilę na pooglądanie stresu i określenie funkcji jaką pełni w rozwoju dzieci. Podczas spotkania zrobimy przegląd dziecięcych – nie dziecinnych stresorów, wspólnie poszukamy sposobów na bycie blisko i uważnie z dzieckiem w tych trudnych momentach. Na koniec dziecięca profilaktyka stresu.

Warsztaty poprowadzi Kamila Szulc – psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Współpracuje z Fundacją Rozwoju Rodziny RoRo. Prowadząc warsztaty dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.

ZAPISY: aby zarezerwować miejsce należy wpłacić 100 zł

Numer Konta:
69 1140 2004 0000 3802 7572 8019
Tytuł przelewu – warsztaty 20.05.19 (imie i nazwisko uczestnika)

Mail: sensoria.waw@gmail.com

* w przypadku gdy nie zbierze się minimalna liczba uczestników warsztatu w danym terminie osoby zapisane zostaną poinformowanie mailowo o odwołaniu warsztatu lub nowym terminie. W związku z odwołaniem warsztatu pieniądze zostaną zwrócone na konto uczestnika.