Kluczem do efektywnej pracy z dzieckiem – a do tego pracy, która sprawia dziecku radość – jest zarówno szeroka wiedza,
jak i odpowiednie podejście. Nasze terapeutki posiadają nie tylko gruntowne wykształcenie, regularnie poszerzane na specjalistycznych kursach, ale także wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi – zdrowymi oraz z trudnościami intelektualnymi, emocjonalnymi, zachowawczymi, ruchowymi.
Opiekunka Gabinetu Sensoria – Ewelina Chojnacka – swoją wiedzę zdobywała pod okiem Zbigniewa Przyrowskiego
– największego autorytetu w dziedzinie terapii integracji sensorycznej w naszym kraju.

Ewelina Anna Chojnacka
Psycholog, Diagnosta i Terapeuta SI, Terapeuta Integracji Bilateralnej, Terapeuta Ręki, pracujący elementami terapii Neurotaktylnej, Diagnosta i Terapeuta metodą Johansena-IAS oraz Terapeuta Treningu Słuchowego metodą Neuroflow, terapeuta odruchów posturalnych i dynamicznych wg S. Masgutowej, trener TUS i metody ruchu rozwijającego według W. Sherborne
Psycholog i terapeuta integracji sensorycznej (I i II stopień), członek polskiego stowarzyszenia terapeutów integracji sensorycznej PSTIS z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi zdobytym w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gabinetach integracji sensorycznej oraz przedszkolach, gdzie zajmowała się diagnozą, terapią integracji sensorycznej oraz wsparciem i pomocą psychologiczną dla dzieci i ich rodziców. W swojej pracy łączy zdobytą wiedzę z doświadczeniem. Jako psycholog szczególną uwagę zwraca na poczucie bezpieczeństwa i komfort emocjonalny dziecka. Pomaganie dzieciom daje jej wiele radości i satysfakcji jako człowiekowi i specjaliście. W swojej pracy dodatkowo wykorzystuje techniki TUS, ruchu rozwijającego według metody Weroniki Sherborne i techniki relaksacyjne oraz elementy terapii neurotaktylnej. Praca jest dla niej pasją. W wolnych chwilach lubi kubek ciepłej herbaty i dobrą książkę. Uwielbia jeździć na rowerze i prowadzi aktywny, zdrowy tryb życia. W swojej pracy łączy zdobytą wiedzę z doświadczeniem.
Prowadzi warsztaty dla nauczycieli oraz rodziców, z zakresu rozwoju dziecka.
Dyplomy (kliknij, aby powiększyć)


Katarzyna Glin
Magister Psychologii, Oligofrenopedagog, Nauczyciel Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.
Jest absolwentką Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza–Modrzewskiego w Krakowie na kierunku Psychologia.
Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w przedszkolu integracyjnym oraz terapeutycznych. Wiedzę i umiejętności z obszaru terapii indywidualnej poszerzyła podczas pracy z pacjentami w szpitalu na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Ukończyła liczne kursy z zakresu pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami, a także szkolenie wspierające osoby uzależnione behawioralnie.
Aktualnie rozwija wiedzę o kolejne liczne kursy i szkolenia.
W pracy skupia się na budowaniu spójności celów terapii dziecka i działaniach prowadzonych w domu by proces ten był efektywny oraz wspierał rozwój zarówno dziecka jak i rodzica. Metodę pracy dobiera i dostosowuje indywidualnie do potrzeb i możliwości podopiecznych stosując różne podejścia terapeutyczne. Prywatnie mama dwóch maluchów, odpoczywająca przy książce lub filmie, planująca kolejne podróże małe i duże.
Dyplomy (kliknij, aby powiększyć)


Lidia Gładysz
Pedagog, terapeuta SI, terapeuta ręki
Pedagog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku, na kierunku Edukacja elementarna (przedszkolna i wczesnoszkolna) z terapią
pedagogiczną. Wykwalifikowany diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej certyfikowany w Klinice SI Centrum Integracji Sensorycznej przy Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie.
Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z Dziećmi w różnego rodzaju placówkach oświatowych oraz oświatowo-wychowawczych na terenie Warszawy. Obecnie pracuje jako wychowawca i terapeuta w przedszkolach warszawskich, wspierając rozwój fizyczno-emocjonalny Dzieci.
Jest osobą, dla której kontakt z Dziećmi stanowi zarówno pracę jak i pasję. Otwarta, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do rzeczywistości łatwo nawiązuje kontakt z Dziećmi. Zawsze zaangażowana w to, co robi. Nieustannie pogłębia swoje kompetencje. Czas wolny najchętniej spędza odkrywając nowe miejsca stolicy zarówno pieszo jak i rowerowo. Lubi kino, książkę, kubek aromatycznej kawy, a w miesiącach letnich – piesze wycieczki po polskich górach i nie tylko.
Dyplomy (kliknij, aby powiększyć)


Sylwia Wojciechowska
Filolog, Terapeuta, Diagnosta SI
Ukończyłam filologię polską – specjalizację nauczycielską, na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowe studia z integracji sensorycznej w Centrum Integracji Sensorycznej przy Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie, uzyskując certyfikat terapeuty i diagnosty SI.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam praktykując w szkołach oraz pracując jako nauczyciel w przedszkolu, dbając o dobre relacje z dziećmi i ich rodzicami, stwarzając przestrzeń do wzajemnego zrozumienia i rozwoju. Swoją współpracę z dziećmi opieram na dialogu NVC (Porozumieniu Bez Przemocy) podążając za ich potrzebami i zainteresowaniami, jak również układając plan terapii.
Jestem osobą cierpliwą i energiczną, czerpiącą wiele radości i inspiracji z możliwości pomocy oraz towarzyszenia dzieciom w ich wszechstronnym rozwoju.
Uwielbiam zwierzaki, ruch na świeżym powietrzu – górską wspinaczkę, spacery i rowery po lesie, jazdę motocyklem oraz dobrą literaturę.
Dyplomy (kliknij, aby powiększyć)


Urszula Turek
Pedagog specjalny, Terapeuta Integracji Sensorycznej, Terapeuta zajęciowy, Terapeuta Ręki
Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, zawodowo pedagogiem specjalnym; posiadam specjalność z zakresu terapii zajęciowej i integracji sensorycznej.
Studia ukończyłam na APS im. Marii Grzegorzewskiej oraz podyplomowe z „Diagnozy i terapii dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej” pod patronatem PSTIS.
Swoje kilkuletnie doświadczenie zdobyłam w placówce rehabilitacyjno-ortopedycznej. Potrafię szybko nawiązać kontakt z pacjentem. Jestem osobą zaangażowaną i cierpliwą dzięki czemu potrafię dostrzec potrzeby rozwojowe i emocjonalne dzieci. Uwielbiam podróże ze swoją rodziną i przyjaciółmi oraz bardzo ważny jest dla mnie kontakt z przyrodą.
Dyplomy (kliknij, aby powiększyć)


Katarzyna Szczęsna
Pedagog specjalny, Logopeda, Terapeuta pedagogiczny, Diagnosta i Terapeuta Integracji Sensorycznej
Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie na Wydziale Nauk Społecznych. Otrzymałam tytuł licencjata na kierunku pedagogiki specjalnej w specjalności logopedia
i pedagogika wczesnej edukacji dziecka w 2017 roku. Tytuł magistra terapeuty pedagogicznego uzyskałam
w 2021 roku. W latach 2016-2020 odbyłam w wielu placówkach praktykę zarówno z zakresu edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, jak i również praktykę psychologiczno-pedagogiczną oraz logopedyczną. Staż pracy doskonaliłam w szkole specjalnej, gdzie wspomagałam nauczycieli w klasach 1-3 z dziećmi
z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową w stopniu lekkim i umiarkowanym. W 2019-2020 roku współpracowałam z Niepubliczną Poradnią psychologiczno- pedagogiczną, prowadząc indywidualne zajęcia edukacyjne wspomagające ogólny rozwój dziecka oraz poszczególne jego kompetencje. W lipcu 2022 roku ukończyłam kurs specjalistyczny w Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie, uzyskując tytuł Diagnosty
i Terapeuty Integracji Sensorycznej.
Od kilku lat prowadzę zajęcia indywidualne w obszarze terapii logopedycznej i pedagogicznej. Dopełniam swój warsztat pracy licznymi szkoleniami i kursami. Moją misją jest wspieranie rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach, począwszy od pierwszych chwil jego życia. Chcę, aby każde dziecko mogło cieszyć się beztroskim dzieciństwem, a przy tym uczyć się i poznawać świat. Wierzę, że nauka poprzez zabawę istnieje.
Dyplomy (kliknij, aby powiększyć)