Specjaliści

Kluczem do efektywnej pracy z dzieckiem – a do tego pracy, która sprawia dziecku radość – jest zarówno szeroka wiedza, jak i odpowiednie podejście. Nasze terapeutki posiadają nie tylko gruntowne wykształcenie, regularnie poszerzane na specjalistycznych kursach, ale także wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi – zdrowymi oraz z trudnościami intelektualnymi, emocjonalnymi, zachowawczymi, ruchowymi.

Opiekunka Gabinetu Sensoria – Ewelina Chojnacka – swoją wiedzę zdobywała pod okiem Zbigniewa Przyrowskiego – największego autorytetu w dziedzinie terapii integracji sensorycznej w naszym kraju.

 

Ewelina Anna Chojnacka

Psycholog, Diagnosta i Terapeuta SI / Terapeuta Ręki, Diagnosta i Terapeuta metodą Johansena-IAS oraz Terapeuta Treningu Słuchowego metodą Neuroflow.

Psycholog i terapeuta integracji sensorycznej (I i II stopień), członek polskiego stowarzyszenia terapeutów integracji sensorycznej PSTIS z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi zdobytym w poradni psychologiczno-pedagogicznej, gabinetach integracji sensorycznej oraz przedszkolach, gdzie zajmowała się diagnozą, terapią integracji sensorycznej oraz wsparciem i pomocą psychologiczną dla dzieci i ich rodziców. W swojej pracy łączy zdobytą wiedzę z doświadczeniem. Jako psycholog szczególną uwagę zwraca na poczucie bezpieczeństwa i komfort emocjonalny dziecka. Pomaganie dzieciom daje jej wiele radości i satysfakcji jako człowiekowi i specjaliście. W swojej pracy dodatkowo wykorzystuje techniki ruchu rozwijającego według metody Weroniki Sherborne i techniki relaksacyjne. Praca jest dla niej pasją. W wolnych chwilach lubi kubek ciepłej herbaty i dobrą książkę. Uwielbia jeździć na rowerze i prowadzi aktywny, zdrowy tryb życia.

 

footer3

 

 

Lidia Gładysz

Pedagog, Diagnosta i Terapeuta SI

Pedagog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku na kierunku Edukacja Elementarna (przedszkolna i wczesnoszkolna) z terapią pedagogiczną. Wykwalifikowany diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej certyfikowany w Klinice SI Centrum Integracji Sensorycznej przy Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie.

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi w różnego rodzaju placówkach oświatowych oraz oświatowo-wychowawczych na terenie Warszawy. Obecnie pracuje jako wychowawca i terapeuta w przedszkolach warszawskich, wspierając rozwój fizyczno-emocjonalny Dzieci.

Jest osobą, dla której kontakt z dziećmi stanowi zarówno pracę jak i pasję. Otwarta, uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do rzeczywistości łatwo nawiązuje kontakt z Dziećmi. Zawsze zaangażowana w to, co robi. Nieustannie pogłębia swoje kompetencje.
Czas wolny najchętniej spędza odkrywając nowe miejsca stolicy zarówno pieszo jak i rowerowo. Lubi kino, książkę, kubek aromatycznej kawy, a w miesiącach letnich piesze wycieczki po polskich górach.

 

footer1

 

 

Kaja Hołowińska

Pedagog Specjalny, Terapeuta SI

Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Nauk Społecznych SGGW: pedagogika szkolna z  terapią pedagogiczną. Ukończone studia podyplomowe na Uniwersytecie Rzeszowskim: oligofrenopedagogika. Terapeuta Integracji Sensorycznej, certyfikowany przez PSTIS.

Uczestniczka wielu kursów i szkoleń z zakresu pracy z dziećmi z zaburzeniami rozwoju. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując z dziećmi w różnego rodzaju placówkach oświatowych oraz oświatowo-wychowawczych. Obecnie pracuje jako pedagog specjalny w przedszkolu integracyjnym.

W pracy z dziećmi za najważniejsze uważa zrozumienie dziecka i jego indywidualnych potrzeb. Cechuje ją empatia i kreatywność. Łącząc naukę z zabawą stara się, by zajęcia były ciekawe, a po ich zakończeniu dziecko miało poczucie sukcesu i było zmotywowane do dalszej aktywności.